Zmiana właściciela budynku, koniec umowy najmu, czy konieczność zwiększenia przestrzeni open space — to tylko nieliczne sytuacje, które powodują, że jesteśmy zmuszeni zmienić nasze dotychczasowe biuro. Wbrew pozorom, nie jest to prosta sytuacja, ponieważ najczęściej oprócz mebli, czy sprzętów RTV lub AGD, musimy przetransportować szereg ważnych dokumentów, które są kluczowe w naszej dotychczasowe pracy. Jak sprawić, aby przeprowadzki biur przebiegały zgodnie z planem? Na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę? Z pewnością te dylematy dotykają wielu przedsiębiorców. Aby jednak nieco pomóc Wam z tym zagadnieniem, przygotowaliśmy krótki poradnik, w którym wskazaliśmy najważniejsze punkty związane z przeprowadzką biura, czy całej firmy

Przeprowadzki biur: o czym warto pamiętać 

To, jaki charakter będzie miała owa przeprowadzka Warszawa zależy od wielu czynników między innymi tego, ile pomieszczeń musimy “przeprowadzić”. Ilość mebli, czy dokumentów wpływa w znacznej mierze na to, ile samochodów i czasu potrzebujemy na całe przedsięwzięcie.

Wynajęcie firmy przeprowadzkowej

Wiele przedsiębiorstw decyduje się na pomoc profesjonalnych firm, dla których przeprowadzki biur to “chleb powszedni”. W dzisiejszych czasach jest to jeden z najlepszych i najskuteczniejszych sposobów na to, aby cały proces przebiegał bez zakłóceń. Na co możemy liczyć korzystając z oferty firmy Krasnal przeprowadzkowej z Wrocławia? Wszystko zależy oczywiście od tego, na jaką firmę się zdecydujemy. Jednak wachlarz możliwości jest naprawdę duży, zatem warto sprawdzić propozycję kilku marek, aby mieć pewność, że dobrze wybraliśmy. 

Najczęściej firmy zajmujące się przeprowadzkami biur oferują:

  • transport rzeczy z punktu A do punktu B,
  • pomoc przy wnoszeniu i znoszeniu rzeczy,
  • dostarczenie niezbędnych rzeczy do pakowania takich jak na przykład: kartony, taśmy, folie bąbelkowe itp.,
  • zapakowanie dokumentów,
  • zabezpieczenie przewożonych rzeczy. 

Jeżeli jednak nie zdecydujemy się na wsparcie profesjonalnej firmy z tego zakresu powinniśmy zadbać o kilka rzeczy, które opisaliśmy poniżej. 

Przeprowadzka biura “na własną rękę”

W przypadku przeprowadzenia biura Szczecin samodzielnie musimy liczyć się z tym, że jest to przedsięwzięcie pracochłonne, które wymaga dobrze opracowanego planu. Powinniśmy pamiętać przede wszystkim o punktach, które wskazaliśmy w dalszej części artykułu. 

Po pierwsze: transport rzeczy

Czasami bardzo trudno jest nam znaleźć firmę, która podejmie się zlecenia przewiezienia rzeczy z dnia na dzień dlatego, jeżeli posiadamy rzeczy o dużych gabarytach, warto zarezerwować transport odpowiednio wcześniej. Nie poleca się, aby przewozić rzeczy własnym samochodem, czy pozostałych pracowników. Nie mamy wówczas gwarancji, że z rzeczami nic się nie stanie. 

Jeżeli skorzystamy z pomocy firmy zewnętrznej, powinniśmy się również upewnić, czy pracownicy danej korporacji będą pomagać nam z wnoszeniem i znoszeniem kartonów. Dodatkowo warto również zweryfikować opłaty dodatkowe wynikające na przykład z przestoju, czy kar za uszkodzenie danego towaru. Jest to niezwykle ważne, ponieważ wpływa to na końcową cenę, która może znacznie się zmienić. 

Po drugie: zabezpieczenie towaru

Bez względu na to, czy przewozimy krzesło, drukarkę, stół, czy teczki z dokumentami, musimy pamiętać o tym, aby odpowiednio je zabezpieczyć. Samo włożenie urządzeń elektronicznych do kartonu, nie daje nam gwarancji, że pod wpływem gwałtownego hamowania, czy jakiegokolwiek innego ruchu, nic się z nim nie staje. Nie bez powodu producenci takich sprzętów dodają do pudełka styropian, folię, czy dodatkowe gąbki. Aby mieć całkowitą pewność, że dany towar nie ulegnie zniszczeniu, powinniśmy o niego odpowiednio zadbać. Warto również uwzględnić warunki atmosferyczne. Gdy rozpakowujemy samochód podczas deszczu, należy zadbać, chociażby o folię ochronną, która będzie stanowiła dodatkowe zabezpieczenie przed zamoknięciem.

Po trzecie: segregacja i opis kartonów

Pakowanie rzeczy “na hura” z pewnością jest szybkie, jednak ich rozpakowywanie trzy razy dłuższe, niż w przypadku opisanych i posegregowanych towarów. Starajmy się o to, aby pakować dane sprzęty według obranego wcześniej schematu. Na przykład osobno kartony z rzeczami do sekretariatu i odrębnie dokumenty księgowe. Taki porządek z pewnością sprawi, że przeprowadzka będzie sprawniejsza, a tym samym rozpoczęcie pracy w nowym miejscu, szybsze. 

Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na pomoc firmy, która zajmuje się przeprowadzkami biur, czy też postanowimy zorganizować wszystko “na własną rękę”, powinniśmy mieć na uwadze dobro rzeczy, które przewozimy. Szczególnie gdy odpowiadamy za transport ważnych dokumentów, czy wartościowych urządzeń. Podczas samodzielnej przeprowadzki biur najczęściej nie możemy przewidzieć wielu sytuacji: zbyt duży karton, źle zabezpieczone meble, uszkodzenia mechaniczne itp. To wszystko wpływa na to, że w konsekwencji towar dociera wybrakowany lub nienadających się do ponownego użytku. Już nie wspominając o ginących rzeczach, których nie będziemy mogli odzyskać.