Najskuteczniejsze zabiegi medycyny estetycznej na twarz. Pozbawiona niedoskonałości, gładka i piękna skóra to marzenie niejednej kobiety, jednak stosowanie kremów, maseczek i peelingów może okazać się niewystarczające w walce o dobry wygląd. Na szczęście z pomocą przychodzi nam medycyna estetyczna oferuje nam szereg zabiegów poprawiających naszą skórę. Dzięki określonym zabiegom z dziedziny medycyny estetycznej możemy w widoczny i w niektórych przypadkach dosyć szybki sposób pozbyć się krostek, grudek, zmian potrądzikowych, przebarwień oraz zmarszczek. Jakie jednak zabiegi medycyny estetycznej na twarz cieszą się największą popularnością i uznaniem wśród większość pań?

Mikrodermabrazja

Mikrodermabrazja to zabieg z zakresu medycyny estetycznej, dzięki któremu można dogłębnie oczyścić skórę z różnego rodzaju zanieczyszczeń takich jak np. łój oraz zaskórniki. Mikrodermabrazję stosowaną w gabinetach medycyny estetycznej możemy obecnie podzielić na dwa rodzaje, a mianowicie na mikrodermabrazję diamentową oraz korundową. Największą popularnością z tych dwóch rodzajów zabiegu cieszy się oczywiście mikrodermabrazja diamentowa, która polega na ścieraniu wierzchnich warstw naskórka przy pomocy urządzenia wyposażonego w specjalną głowicę diamentową. Skóra po zabiegu może być lekko zaczerwieniona, jednak zostaje dogłębnie oczyszczona ze wszelkich zanieczyszczeń znajdujących się na twarzy. Oprócz wspomnianego oczyszczenia skóry możemy również liczyć na spłycenie niewielkich zmarszczek mimicznych, a także rozjaśnienia przebarwień. Mikrodermabrazję warto wykonywać przynajmniej jeden raz w miesiącu, dzięki czemu skóra przez cały czas będzie odżywiona, oczyszczona i promienna.

Oksybrazja

Kolejnym zabiegiem z dziedziny medycyny estetycznej, który w widoczny sposób pomaga poprawić wygląd naszej skóry jest oxybrazja nazywana również peelingiem tlenowo-wodnym. Zabieg ten podobnie zresztą, jak i mikrodermabrazja polega na dogłębnym oczyszczeniu naszej skóry, złuszczające jednak jej wierzchnie warstwy w całkowicie bezinwazyjny sposób. Dosyć istotne jest również to, iż po zabiegu oxybrazji na skórze nie pojawiają się żadne podrażnienia, w związku z czym jest on polecany w szczególności tym osobom, które mają wrażliwą skórę. Jeśli chodzi natomiast o przebieg zabiegu, to jest on wykonywany bezdotykowo i polega na wtłaczaniu w skórę pod ciśnieniem tlenu, dzięki czemu dochodzi do oderwania się od niej martwych komórek naskórka, które następnie zostają całkowicie usunięte.

Peeling kawitacyjny

Innym cieszącym się dosyć dużą popularnością zabiegiem jest peeling kawitacyjny polegający na oczyszczeniu wierzchnich warstw naszej skóry przy pomocy ultradźwięków. Skóra po zabiegu staje się promienna, jest dogłębnie oczyszczona i nawilżona i całkowicie pozbawiona martwych komórek naskórka. Podczas zabiegu na wilgotną skórę kieruje się urządzenie emitujące fale ultradźwiękowe i dochodzi wówczas do tworzenia się mikroskopijnych pęcherzyków gazu, które doprowadzają do rozbicia martwych komórek naskórka. Zabieg ten stanowi świetną bazę dla innych zabiegów kosmetycznych, przygotowując w odpowiedni sposób skórę do przyjęcia substancji aktywnych znajdujących się w maskach i kremach. Można go połączyć z takimi zabiegami jak np. sonoforeza, d’arsonvalizacja, czy też mikrodermabrazja. Z uwagi na fakt, iż peeling kawitacyjny nie wywołuje żadnych podrażnień skóry, to może być z powodzeniem stosowany przez kobiety mające skórę suchą oraz wrażliwą. Warto go wykonywać przynajmniej dwa razy w miesiącu, dzięki czemu skóra przez długi czas jest świeża i promienna.

Wolumetria twarzy

Kolejnym dosyć interesującym zabiegiem jest tzw. wolumetria twarzy polegająca na modelowaniu konturów twarzy, a także korygowaniu kształtu jej poszczególnych elementów, jednak bez użycia skalpela. Zamiast niego wykorzystuje się kwas hialuronowy, który pomaga wypełnić oraz zwiększyć objętość tkanek. Dzięki temu możliwe jest podniesienie zapadniętych policzków, podbródka, skroni oraz żuchwy. W odróżnieniu od np. botoksu zabieg wolumetrii wykorzystujący kwas hialuronowy wygląda bardzo naturalnie, wypełniając i podnosząc skórę w tych miejscach, które tego potrzebują. Efekty zabiegu mogą utrzymywać się nawet przez 1,5 roku a wszystko to za sprawą kwasu hialuronowego, który jest dosyć gęsty i plastyczny.

Nici PDO

Wraz z biegiem lat nasza skóra zaczyna tracić swoją jędrność i elastyczność na skutek stopniowego ubytku kolagenu i elastyny. W związku z tym na skórze zaczynają pojawiać się zmarszczki, chomiki oraz drobne bruzdy, które nie dodają nam niestety urody. Z problemem tym możemy sobie jednak poradzić, decydując się na zabieg wykorzystujący nici liftingujące. Przy pomocy nici PDO możliwe jest wygładzenie szyi i dekoltu, wymodelowanie owalu twarzy, podniesienie powiek, a także skorygowanie zwiotczałej skóry. Umieszcza się je pod skórą przy pomocy cienkiej igły w wybranych obszarach naszej twarzy, które chcielibyśmy skorygować. Materiał, z którego wykonane są nici, pobudza proces produkcji kolagenu, dzięki czemu nasza skóra odzyskuje swoją dawną gęstość i elastyczność.