Masaże w Warszawie: istnieją różne rodzaje masażu, ale osoba je wykonująca musi posiadać odpowiednie kwalifikacje i zdobyć tytuł technika-masażysty. Można ukończyć szkołę dla masażystów lub zrobić kurs po szkole policealnej a nawet zawodowej. Dlatego dziś takie usługi oferują nie tylko fizjoterapeuci, ale także prywatne masażystki, salony masażu, SPA i centra fitness. Jak otworzyć salon masażu w Warszawie i przyciągnąć klientów? Jeśli masz doświadczenie i umiejętności wykonywania masażu leczniczego lub kosmetycznego, może to być opłacalny pomysł na biznes, ponieważ jedna sesja trwająca 20-60 minut kosztuje od 100 do 200 złotych w zależności od specyfiki, przeznaczenia, obszaru masażu i kwalifikacji specjalisty.

Gabinet masażu w Warszawie – cechy biznesowe

Przede wszystkim musisz zdecydować o formacie działalności:

 • Praca w domu. To najłatwiejsza opcja dla początkujących. Wymagana jest od Ciebie minimalna inwestycja – wystarczy kupić leżankę do masażu i zapewnić warunki do zabiegu.
 • Możliwe jest otwarcie gabinetu masażu w Warszawie w oddzielnym pomieszczeniu lub na terenie SPA, salonu kosmetycznego, prywatnego centrum medycznego itp. Zwykle pracuje tam 1-3 masażystów. Jednocześnie możesz pracować samodzielnie lub zatrudniać pracowników.

Otwarcie gabinetu masażu w Warszawie z kadrą specjalistów

Analitycy szacują, że mniej niż jedna trzecia klientów przychodzi na masaż z powodów medycznych. Reszta robi to dla relaksu, odpoczynku, utraty wagi. Większość odwiedzających preferuje salon w pobliżu swojego domu: nie wszyscy klienci są gotowi udać się w inne miejsce w mieście, nawet do dobrego specjalisty. Zwykle w gabinetach masażu każdemu specjaliście przydzielane jest osobne pomieszczenie. Od jakiegoś czasu bardzo poszukiwane stały się masaże w parach. Z ekonomicznego punktu widzenia nie ma sensu stawiać więcej niż 5 stanowisk w jednym salonie. Lepszym rozwiązaniem jest uruchomienie kilku gabinetów masażu w różnych częściach stolicy.

Gabinet masażu w Warszawie – biznesplan krok po kroku

Rozważ biznesplan krok po kroku dotyczący otwarcia własnego salonu lub gabinetu masażu w Warszawie.

Analiza popytu i konkurencji

masaże WarszawaGłównymi konkurentami nowego salonu masażu w Warszawie są duże centra kosmetologiczne, a także prywatne gabinety zabiegowe. W dużych miastach konkurencja w tej niszy jest dość poważna. Głównym zadaniem jest przyciągnięcie i utrzymanie stałych klientów, ponieważ masaż nie jest zabiegiem jednorazowym, zwykle odbywa się podczas kilku spotkań.

Trzon Twojej grupy docelowej stanowią kobiety w wieku od 20 do 55 lat. Zwykle stanowią co najmniej 75% całkowitej liczby odwiedzających. Mogą to być kobiety cierpiące na choroby, w których wskazany jest masaż, lub panie, które dbają o swój wygląd i wybierają zabiegi upiększające. Mężczyźni coraz częściej chodzą na masaże klasyczne i kosmetyczne.

Przeanalizuj pracę konkurentów – co oferują, jakie rodzaje masażu, kto dla nich pracuje i jaka jest polityka cenowa. Ważne jest, aby wyróżniać się niższą ceną, bardziej profesjonalnymi i doświadczonymi masażystami lub nowymi rodzajami masażu (ale tylko pod warunkiem, że będzie na nie zapotrzebowanie w Twojej okolicy). Jeśli nie jesteś nastawiony na klientów VIP, wskazane jest utrzymanie konkurencyjnych cen usług przynajmniej na początku pracy (nieco poniżej średniej rynkowej). Z biegiem czasu ceny mogą być stopniowo podnoszone.

Zdecyduj się na listę usług

Najczęstsze rodzaje masażu w Warszawie:

 • Masaż leczniczy.
 • Ogólny masaż ciała.
 • Lokalny (lędźwiowy, szyjny kołnierz, kończyny dolne, głowa itp.).
 • Masaż odchudzający (w tym antycellulitowy).

Masaże w WarszawieIstnieje wiele rodzajów masażu. Ta procedura może mieć na celu rozluźnienie ciała lub odwrotnie, aby przygotować się na stres. Natomiast masaż leczniczy może być stosowany w leczeniu wielu schorzeń: rwy kulszowej, zapalenia stawów, zapalenia mięśni, chorób układu nerwowego i wielu innych. Masaż leczniczy to: uciskanie, ugniatanie oraz pocieranie wyznaczonych części ciała.

Istnieją również masaże higieniczne i sportowe. W ostatnich latach dużą popularnością cieszą się takie rodzaje masażu jak tajski, tybetański, próżniowy, terapia kamieniami, chiromasaż, drenaż limfatyczny. Zacznij od tych, których potrzebują klienci w Twoim mieście. Do masażu w Warszawie najczęściej używa się olejków i kremów. Ponadto w przypadku niektórych rodzajów procedur można użyć dodatkowych narzędzi. Ważne jest, aby wszystkie te produkty były wysokiej jakości i certyfikowane.

Dobieramy personel do wykonywania masażu w Warszawie

Przede wszystkim potrzebujesz doświadczonych masażystów. Bardzo dobrze, jeśli mają już własną pulę klientów. Liczba masażystów zależy od wielkości salonu. Średnio potrzebne są 2-3 osoby. Potrzebny będzie również recepcjonista, osoba do sprzątania i księgowy.

Reklama salonu masażu w Warszawie

Główne kanały promocji salonu masażu:

 • Szyld. Powinien być piękny i chwytliwy, zauważalny z daleka.
 • Dystrybucja ulotek w pobliżu salonu, w pobliżu metra, przystanków komunikacji miejskiej, centrów handlowych.
 • Reklama zewnętrzna (banery, plakaty).
 • Twoja strona internetowa i reklama kontekstowa w Internecie.
 • Reklama w sieciach społecznościowych. Możesz zarządzać swoimi grupami i konfigurować reklamy ukierunkowane.
 • Reklama w mediach – w gazetach, na portalach miejskich.

Warto opracować program bonusowy, program lojalnościowy dla stałych klientów, a także sprzedawać bony na masaże. Poczta pantoflowa jest niezwykle skuteczną reklamę w biznesie masaży.

Główne zagrożenia w tym biznesie:

 • Słaba jakość usług – ważne jest, aby śledzić opinie klientów, mądrze dobierać masażystów.
 • Słaby ruch – może wynikać z niewłaściwego wyboru lokalizacji salonu, nieprzemyślanej polityki cenowej, braku popytu na usługi w Twojej okolicy.
 • Wysoka konkurencja – zastanów się, jak stworzyć pulę lojalnych klientów i jak możesz przewyższyć konkurencję.

Gabinet masażu w Warszawie może być dochodowym biznesem, jeśli odpowiednio przeanalizujesz zapotrzebowanie na usługi i dobierzesz wykwalifikowany personel.