Kupony promocyjne online są przez wiele osób wykorzystywane w trakcie zakupów internetowych w celu obniżenia procentowej wartości zamówienia, gwarancji darmowej wysyłki bądź zniżki na każdy z produktów znajdujących się w koszyku. Nie wszyscy jednak wiedzą, jak je znajdywać oraz we właściwy sposób ich używać. W niniejszym artykule przedstawiamy najważniejsze informacje na temat stosowania kuponów promocyjnych. Zapraszamy serdecznie do wnikliwej lektury!

Rodzaje kuponów promocyjnych

Należy wiedzieć, że istnieje wiele rodzajów kuponów promocyjnych. Niektóre z nich mogą odnosić się do konkretnej marki, mogą dotyczyć konkretnych ofert bądź po prostu dawać zniżki. Wyróżniamy również takie, które dotyczą konkretnych kwot, jakie możemy otrzymać. Możemy wymienić także karty podarunkowe i wiele innych. Kupony promocyjne online zawsze umożliwiają spore zaoszczędzenie pieniędzy przy danym zamówieniu. Używając ich odpowiednio mądrze, możemy zwiększyć potencjalne oszczędności, jednakże najpierw należy wiedzieć więcej na ich temat.

Gdzie znaleźć kupony promocyjne?

Kupony promocyjne online mogą działać na większość asortymentu z danego sklepu, ale mogą także odnosić się do niektórych produktów lub danych kategorii. Niektóre z nich wymagają minimalnej wartości zamówienia, aby zadziałać. Możemy je znaleźć w gazetkach, stronach internetowych sklepu bądź innych stronach, które współpracują z innymi markami. Często też ma miejsce taka sytuacja, podczas której kody promocyjne są włączane automatycznie w trakcie realizacji zamówienia, a czasami po kliknięciu wcześniej w konkretny link.

Sprawdź koniecznie:

Jak wyglądają kupony promocyjne?

Kupony promocyjne online najczęściej są miksem cyfr oraz liter i składają się z 5 do nawet 10 liter oraz liczb tworzących całość. Niektóre z nich są po prostu zlepkiem losowych liter i cyfr, a niektóre mogą być tworzone z konkretnych słów i cyfr oznaczających wysokość zniżki.

Stosowanie kuponów promocyjnych

Aby móc w poprawny sposób stosować kupony promocyjne online należy podczas składania zamówienia wpisać go bądź skopiować do miejsca, gdzie znajduje się pole do wpisywania takich kodów. Najczęściej miejsce do ich wpisywania znajduje się w etapach realizacji zamówienia, zależnie od danego sklepu internetowego. Może być jednak również tak, że wykorzystanie kuponu będzie możliwe dopiero przed samą zapłatą, a nie przed złożeniem zamówienia. Warto o tym wiedzieć, aby nie zapomnieć o jego wpisaniu i dokonaniu zakupu bez zniżki.

Jak prawidłowo wpisać kod promocyjny?

Przed przejściem do kolejnego kroku należy zawsze dwa razy się upewnić, czy kupon promocyjny został wprowadzony właściwie. Należy wiedzieć, że niektóre kody mogą być wpisywane tylko dużymi literami, a niektóre stanowią kombinację dużych oraz małych liter. Rozróżniamy także takie kupony, które działają tylko po wpisaniu ich małymi literami. Warto też się upewnić, czy przed bądź po kodzie nie ma pustego miejsca, które mogłoby spowodować błąd w trakcie zatwierdzania kodu. 

Spełnienie wszystkich warunków

Aby kupon przyznał nam zniżkę, należy wiedzieć, że wiele z nich posiada ograniczenia tzn. należy zrobić zakupy za konkretną kwotę np. za 100 zł bądź zakupić produkt konkretnej marki, aby otrzymać zniżkę. Nieraz kupon jest stosowany do danej ceny produktu i nie jest stosowany do kosztów np. wysyłki.  

Przed wpisaniem kodu promocyjnego warto wcześniej przeczytać regulamin danej promocji szukając go na stronie bądź przez wyszukiwarkę.

Jak sprawdzić, czy kupon zadziałał?

Większość sklepów wyjaśnia, w jaki sposób użyć kuponu promocyjnego, aby otrzymać zniżkę. Najczęściej po wpisaniu kuponu promocyjnego wyświetla się nowa cena, pomniejszona o konkretną kwotę. W przypadku wpisania niepoprawnego kodu, najczęściej sklep nas o tym powiadomi i wyjaśni, dlaczego kupon nie może zostać użyty (może zdarzyć się też taka sytuacja, że dany kod już wygasł).

Są także takie strony internetowe, które nawet po wpisaniu prawidłowo działającego kodu nie podają zniżki oraz żadnych informacji na temat użycia kuponu promocyjnego. 

Problemy ze znajdowaniem kuponów 

Jeżeli nie możesz znaleźć kuponów promocyjnych, zapisz się do newsletterów za pomocą e-maila bądź przeszukaj profile danych sklepów na social mediach. Należy wiedzieć, że są sklepy, które bardzo rzadko rozdają kody promocyjne. Najczęściej można otrzymać kody promocyjne poprzez zarejestrowanie się na danej stronie z zastosowaniem adresu e-mailowego, na który później przychodzą informacje o aktualnych promocjach. Może być również tak, że dopiero po kliknięciu w link z danego maila wyświetli się kupon promocyjny, więc nie dowiemy się o promocji ze strony internetowej.

Czy warto stosować kupony promocyjne online?

Korzystając z kodów promocyjnych płacisz mniej za zamówienie, dlatego jak najbardziej warto z nich korzystać. Aby otrzymać zniżkę należy jedynie wcześniej zapoznać się z działaniem takich kuponów i z tym, jak odpowiednio je wpisywać aby zadziałały, co zostało objaśnione wyżej. Warto korzystać z kuponów i poświęcić trochę czasu aby je znaleźć przed złożeniem zamówienia.