Biżuteria to ważny dodatek w niemal każdej stylizacji. Aby jednak mogła się dobrze prezentować, warto przestrzegać kilku zasad, które pozwolą na jej odpowiedni dobór zarówno do danego outfitu jak i sylwetki osoby ją noszącej. W tym artykule powiemy sobie o tym, czym warto się kierować, aby wybrana biżuteria zachwycała, a nie szpeciła. 

Przede wszystkim liczy się umiar 

Zbyt duża ilość biżuterii nie prezentuje się niestety dobrze. W związku z tym zamiast wkładać na siebie jej duże ilości, postawmy na minimalizm w tej kwestii. Jeżeli zatem naszym wyborem będzie biżuteria Swarovski w postaci kolczyków, to zrezygnujmy wówczas z naszyjnika i skupmy się na bransoletce. Miejmy na uwadze, że włożenie na siebie jednocześnie kolczyków, naszyjnika, bransoletek oraz pierścionków spowoduje, że nasza stylizacja jedynie straci na wyglądzie, gdyż zwyczajnie będzie przytłoczona nadmiarem ” świecidełek”. 

Złoto i srebro – postaw na jeden rodzaj metali szlachetnych

Jednoczesne nakładanie na siebie złotej i srebrnej biżuterii to zdecydowanie kiepski pomysł. Powód? Takie zestawienie jest, kolokwialnie mówiąc, tandetne. W związku z powyższym pamiętajmy o tym, że jeżeli naszym wyborem będzie srebrna biżuteria Swarovski, to nie wkładajmy do niej złotego zegarka i odwrotnie, jeśli wybierzemy złoty zegarek, to nie łączymy go ze srebrem. 

Biżuteria “lubi” stonowane kolory 

Jeżeli zależy nam na tym, aby móc zaprezentować naszą biżuterię Swarovski w całej jej okazałości, to zdecydowanie postawmy na odzież w stonowanych kolorach. Złote czy srebrne naszyjniki, jak i również kolczyki najlepiej prezentować się będą w zestawieniu z czernią czy bielą. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby włożyć na siebie żywsze kolory. Pamiętajmy jednak o tym, żeby wówczas być nieco bardziej powściągliwym w urozmaicaniu takich stylizacji błyskotkami. 

Dress code, jako podstawowy wyznacznik doboru biżuterii 

Podczas wyboru biżuterii do danej stylizacji niezwykle ważnym jest wzięcie pod uwagę sytuacji, w jakiej będziemy się w niej prezentować. Pamiętajmy o tym, że w przypadku spotkania w gronie znajomych będzie nas obowiązywał nieco inny dress code, niż w trakcie bankietu czy spotkania służbowego. Jeżeli zatem wybieramy się na spotkanie, podczas którego wymagany będzie od nas formalny outfit, zdecydowanie dobierzmy do niego stonowaną biżuterię Swarovski, która nie będzie zanadto rzucać się w oczy. W przypadku domówki u znajomych możemy sobie pozwolić na nieco więcej ekstrawagancji. 

Kolczyki, a kształt twarzy 

Dzięki odpowiedniemu doborowi kolczyków możemy optycznie wysmuklić twarz lub nadać jej proporcjonalnego wyglądu. Jeżeli jednak nie zrobimy tego dobrze istnieje ryzyko, że nasz wygląd na tym ucierpi. 

Kolczyki, a kolor oczu 

Za sprawą odpowiednio dobranych kolczyków w łatwy sposób można podkreślić kolor oczu i nadać im dodatkowego blasku. Ważne jednak, aby umiejętnie zestawiać ze sobą kolory. W związku z tym, jeżeli posiadamy tęczówki w kolorze piwnym, to zdecydowanie kolczyki z zielonym kamieniem będą dla nas idealnym wyborem. W przypadku osób o zielonych oczach sprawdzą się te z brązowym zdobieniem. 

Dobór biżuterii do sylwetki 

Nieumiejętne dobranie biżuterii do sylwetki może jedynie spowodować, że uwypukli ona nasze niedoskonałości, a jednocześnie sama stanie się elementem szpecącym, a nie zdobiącym. Idąc tym tokiem rozumowania pamiętajmy o tym, że biżuteria Swarovski powinna być dopasowana pod kątem rozmiaru. Osoby szczupłe i drobne powinny stawiać na delikatną biżuterię, natomiast te o większych rozmiarach na pokaźne i geometryczne kształty. 

Oryginalna biżuteria potrafi zachwycać 

Jeżeli należymy do osób, które zdecydowanie lubią wyróżniać się z tłumu, możemy postawić na oryginalną biżuterię np. typu handmade. Pamiętajmy jednak o tym, aby odpowiednio zestawić ją z pozostałymi elementami garderoby, ponieważ tylko w taki sposób osiągniemy zamierzony efekt wow.

Mieszane style też potrafią zaskoczyć 

Jak w odpowiedni sposób dobrać biżuterię?W związku z tym, że moda jest dosyć elastyczna z powodzeniem można zestawiać ze sobą różne style i prezentować się wyjątkowo. To samo dotyczy również biżuterii. Przykładowo kolczyki w stylu vintage, mogą stanowić idealne uzupełnienie casualowej stylizacji. Warto mieć jednak na względzie, że np. elegancka biżuteria Swarovski nie sprawdzi się w zestawieniu ze sportowym outfitem. Jeżeli nie jesteśmy do końca przekonani jakie style możemy ze sobą swobodnie łączyć, warto w tym temacie poradzić się ekspertów, aby uniknąć modowej wpadki. 

Przede wszystkim wygoda 

Pamiętajmy o tym, że biżuteria powinna być jedynie dopełnieniem naszej stylizacji w związku z czym stawiajmy na tą, która nie pozbawi nas wygody i komfortu. Np. zbyt ciężkie kolczyki, które naciągają nam ucho po pierwsze mogą zadawać ból, a po drugie nie prezentują się dobrze, gdyż zniekształcają małżowinę uszną, co jest widoczne dla innych osób. Stronimy od upiększania się na siłę i bądźmy racjonalni w dobieraniu dodatków modowych bez względu na to czy jest to odzież, czy różnego rodzaju akcesoria, w tym również biżuteria.