Samochody w dzisiejszych czasach cieszą się ogromną popularnością. Ich cena jest stosunkowo niska, jednakże należy wziąć pod uwagę koszt ewentualnych awarii. Większa liczba czterokołowców poruszających się na drogach prowadzi do tego, że częstszym zjawiskiem są wypadki i kolizje. Niekiedy nie obędzie się bez naprawy blacharskiej drzwi- zakup nowych może okazać się zbyt drogi i nieopłacalny. Kiedy konieczny okaże się zakup nowych drzwi? Ile może wynosić koszt nowych drzwi? Ile zapłacimy za naprawę uszkodzeń lakierniczych? Ile kosztuje naprawa uszkodzeń mechanicznych w drzwiach od samochodu? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników. 

Kiedy konieczny okaże się zakup nowych drzwi?

W pierwszej kolejności powinniśmy zastanowić się nad tym, kiedy tak właściwie konieczne jest zakupienie nowych drzwi. Jeśli podczas stłuczki doszło jedynie do powierzchownego uszkodzenia, wówczas naprawa jest możliwa. Nieco mniej korzystnie wygląda to w przypadku, kiedy uszczerbek jest bardziej poważny, a dodatkowo naruszone zostały belki wzmacniające. Wówczas konieczna jest wymiana- żaden z mechaników nie będzie w stanie przywrócić poprzedniej sprawności. Nowe drzwi będą strzałem w dziesiątkę, jeśli te stare atakowane są przez korozję. Często jest ona niewidoczna przez wiele miesięcy – pojawia się na spodzie, ewentualnie pod listą. Kiedy postanowimy zedrzeć charakterystyczne bąble, wówczas dojdziemy do wniosku, że blacha jest silnie skorodowana w środku. Zabezpieczanie za pośrednictwem specjalistycznych środków w tym przypadku nie ma większego sensu. Nawet najlepszy blacharz https://blacharstwo24.waw.pl/ nie sprawi cudów- wymiana na nowy egzemplarz drzwi jest niezbędna.

Ile może wynosić koszt nowych drzwi?

Z pewnością część osób zastanawia się, ile wynosi cena nowych drzwi samochodowych. Jeśli posiadamy popularne modele, również te kilkuletnie, wówczas jesteśmy w stanie uzyskać nowe egzemplarze za nawet 200 zł. Nieco mniej korzystnie wygląda to w przypadku pojazdów luksusowych lub rzadkich, np. amerykańskich. Wówczas musimy liczyć się z dziesięciokrotnie wyższymi kosztami, co nie jest korzystne pod względem finansowym. Nawet najlepszy warsztat blacharsko lakierniczy nie załatwi nam tanich egzemplarzy. Dodatkowo nie zawsze jesteśmy w stanie dostać drzwi o identycznym kolorze. Wówczas naprawa blacharsko lakiernicza to koszt około 350 zł. Demontowanie starych drzwi, a także założenie nowych to czasochłonna czynność. Mechanik musi bowiem w pierwszej kolejności zdjąć tapicerkę, następnie dostać się do wnętrza i odłączyć kostki elektryczne, które zajmują się doprowadzaniem prądu do głośnika czy też instalacji centralnego zamka. Dopiero wtedy można rozpocząć proces zdemontowania ogranicznika i odkręcania śrub, które mocują drzwi do zawiasów

Ile zapłacimy za naprawę uszkodzeń lakierniczych?

Nie w każdym przypadku konieczny jest zakup nowych drzwi. Niekiedy strzałem w dziesiątkę może okazać się blacharstwo samochodowe. Specjaliści z pewnością udzielą nam niezbędnej pomocy, o ile jest to możliwe. Przykładowo zakład blacharsko lakierniczy jest w stanie usunąć wgniecenia, które powstały na skutek stłuczki. Nie jest to jednak usługa należąca do najtańszych. Okazuje się, że w zależności od wielkości szkody, niekiedy będziemy zmuszeni do zapłacenia nawet 150 zł. Nadal jest to bardziej opłacalne niż zakup nowych drzwi i ich malowanie. Warto wcześniej zapytać orientacyjnie o cenę naprawy blacharskiej samochodu, dzięki czemu wiemy, z czym dokładnie mamy do czynienia. Ile może kosztować nas usunięcie rys, które powstały na skutek spotkania z jakimś przedmiotem. U profesjonalisty najczęściej zapłacimy około 100 zł. Im więcej jest rys, tym większa będzie cena naprawy, co jest zupełnie logiczne. Niekiedy właściciel zdecyduje się na to, aby nakładać zaprawki. Wówczas strzałem w dziesiątkę okaże się skuteczny środek odtłuszczający, a także lakier w kolorze nadwozia. 

Ile kosztuje naprawa uszkodzeń mechanicznych w drzwiach od samochodu?

Część osób zastanawia się, ile może kosztować naprawa uszkodzeń mechanicznych w drzwiach od samochodu. Przykładowo w starszych samochodach możliwe jest zjawisko opuszczania drzwi. Jest to spowodowane tym, że uszkodzeniu ulegają zawiasy, sworznie lub rygle. W zdecydowanej większości przypadków wystarczająca okaże się regulacje. W starszych samochodach wystarczy zamontować odpowiednią podkładkę. Cena regulacji w warsztacie oscyluje w granicach 50 złotych. Warto jednak na to się zdecydować, bowiem montaż nowych zawiasów będzie nas kosztował znacznie więcej. Wiąże się to bowiem z koniecznością zdejmowania drzwi. W najgorszym przypadku miejsca mocowania zawiasów są zaatakowane przez korozję. Co, jeśli uszkodzony został siłownik centralnego zamka? Nie obędzie się bez zlecenia jego wymiany na nowy. Siłownik może kosztować średnio od 10 zł do nawet 250 zł. Jeśli chodzi o koszt wymiany- najczęściej za tego typu profesjonalne usługi zapłacimy około 100 złotych.