Goście zwracają szczególną uwagę na wystrój i wyposażenie hotelowych pokoi. Liczy się pierwsze wrażenie i to, co można zobaczyć już na progu, po wejściu do pokoju. Ładnie nakryte łóżka zachęcają do ponownego odwiedzenia obiektu. Dlatego pościel hotelowa odgrywa bardzo ważną rolę w podejmowaniu gości. Liczy się krój, kolorystyka dopasowana do charakteru i klasy obiektu noclegowego oraz wykończenia wraz z fakturą.

Satynowa pościel do obiektów noclegowych, czyli klasyka spania

Gładkie, satynowe pościele są miłe w dotyku i przyjazne dla oka. Sprawiają wrażenie niezwykle wygodnych i eleganckich. Połyskująca, gładka faktura hotelowej pościeli to klasyka gatunku. Właśnie w tak zasłanym łóżku goście chcą zasnąć i odpocząć po podróży. Jeśli chodzi o materiały używane do szycia, to najpopularniejsza jest naturalna i zdrowa bawełna. Osoby poszukujące noclegów poprzez portale rezerwacyjne, zwracają uwagę na to, jak posłane są łóżka. Warto, by zdjęcia zgadzały się ze stanem faktycznym. Dlatego pościele bawełniane o satynowym połysku warto dobrać do stylu wnętrz.

Bawełniane komplety pościelowe przeznaczone do użytku hotelowego, powinny być trwałe i odznaczać się wysoką jakością. Lepiej zainwestować w marki klasy premium, ze sprawdzonych tkanin, od szanowanych dostawców, by zaoszczędzić na częstej wymianie. Satynowa pościel bawełniana ma solidną strukturę, mocne szwy, które nie puszczają podczas wielokrotnego prania, odświeżania i prasowania.

Pościele hotelowe zapewniają doskonałą jakość snu

Czym powinna się charakteryzować idealna pościel hotelowa? Przede wszystkim jakością. Jest to ważne zarówno dla hotelarza, jak i osób, które z niej korzystają. Produkty wysokiej jakości posłużą na długo i nie stracą na swoich pierwotnych właściwości. Należy unikać materiałów, które szybko wyblakną. Pościele satynowe i atłasowe mogą mieć bogatą kolorystykę i ciekawe wzory. Są jednocześnie trwałe i praktyczne. Miękka i delikatna faktura otula w nocy ciało, nie przegrzewa się latem, a zimą optymalnie zatrzymuje ciepło. Zatem istotne są zdolności kołdry do termoregulacji. Poszwy i poszewki powinny oddychać, a to zapewniają naturalne tkaniny, czyli bawełna.

Kołdra przeznaczona do obiektów hotelowych może być też biała. Luksusowe apartamenty bazują często na klasycznej kolorystyce. Na bieli bardzo dobrze widać wszelkie skazy, dlatego pościel musi być w nienagannym stanie, zawsze porządnie uprana, wybielona i wyprasowana. Biała pościel lśni i pachnie świeżością, co z kolei pozytywnie wpływa na wizerunek hotelu i samopoczucie gości. Jeśli materiał oddycha, nie pozwala na przegrzanie lub marznięcie, wówczas jest idealny dla hoteli. Wybierając pościel, należy zwracać szczególną uwagę na samopoczucie użytkowników, czyli gości hotelowych.

Zobacz również:

Kołdra do hoteli klasy premium i ekonomicznej

Hotele różnią się między sobą kategoriami, typem odwiedzających klientów, lokalizacją i innymi charakterystycznymi cechami. Dlatego też producenci pościeli posiadają zróżnicowaną ofertę pościeli dla hoteli. W obiektach turystycznych i ekonomicznych, gdzie liczy się dobry stosunek jakości do ceny, sprawdza się pościel hotelowa z bawełny. W odróżnieniu od luksusowych hoteli klasy premium i biznes można wybrać ciekawe, kolorowe a nawet humorystyczne wzory. Szczególnie w obiektach turystycznych, rodzinnych, w dużych miastach i popularnych, wakacyjnych lokalizacjach, można eksperymentować i wybierać kolorowe kołdry dobrej jakości. 

W dużych kompleksach hotelowych kołdry są standaryzowane, dostosowane do ogólnej charakterystyki budowli. Wystrój wnętrz oparty o klasykę dobrze współgra z pościelą w jasnych barwach. biel króluje w luksusowych pokojach i apartamentach. Pościel w połyskujące pasy z adamaszku lub atłasu, pościel hotelowa haftowana lub prążkowana – każde z rozwiązań warto rozważyć i dostosować do indywidualnych potrzeb. Ceny pościeli w dużej mierze zależą od jakości materiałów i wzorów. Oryginalny design wpływa na cenę, lecz daje także pozytywny obraz hotelu.

Spać w hotelu modnie i wygodnie: najnowsze wzory pościeli

Czerń, granat i różne odcienie szarości i beżów, to główne trendy w wystroju hoteli. Doskonale sprawdza się połączenie nowoczesnego wystroju i ciemnej kołdry. Pościel hotelowa może obejmować poszwy oraz prześcieradło w czarnych, połyskujących barwach. Doskonale sprawdzają się klasyczne, białe kolory oraz beże i ecru. Jednak najnowsze trendy dotyczące nakryć na łóżka hotelowe, wskazują, że warto wybierać luksusowe pościele. Piękne wzory kwiatowe lub geometryczne, regularne pasy i kraty, wszystko  w  odcieniach bieli. Powierzchnie matowe przeplatają się z satynowymi i połyskującymi. 

Śnieżnobiała pościel hotelowa nie wychodzi z mody. Jest synonimem luksusu i klasycznego stylu. Jednak wciąż pojawiają się nowe formy i wzory. Ładnie wyglądają motywy kwiatowe i geometryczne. Dyskretne hafty dodają pościelą uroku i eleganckiego stylu. Obok bieli, modne stały się wzory barokowe, bogate dekoracje kwiatowe w pałacowym stylu. Fantazyjne ornamenty na kołdrze idealnie nadają się do aranżacji hotelowych wnętrz.