Pożyczki lombardowe z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Część ludzie jest oczywiście zdania, że pożyczanie pieniędzy w tego typu miejscach jest bardzo niekorzystne, z kolei dla innych osób będzie to zdecydowanie najszybszy sposób n uzyskanie gotówki. Warto zatem wiedzieć na czym dokładnie polegają pożyczki lombardowe, a także co może być przedmiotem zastawu w tego typu miejscach. 

Co to jest lombard?

Lombard jest to prywatna instytucja, która pozwala na skorzystanie z pożyczek pod zastaw https://www.lombard-vip.pl/skup-za-gotowke/skup-sprzetu-rtv-agd-foto/. Nie wszyscy mają oczywiście świadomość, że nazwa lombard pochodzi od włoskich lombardów. Byli to bowiem bankierzy, którzy specjalizowali się w udzielaniu pożyczek w Zachodniej Europie w XIV oraz XV wieku. Warto wspomnieć również czym dokładnie jest wspomniany wcześniej zastaw. Jest to bowiem ograniczone prawo rzeczowe, które jest ustanawiane na rzecz wierzyciela, by zabezpieczyć spłatę danego zobowiązania. W przypadku lombardu, a także udzielanych pożyczek pod zastaw sprawa przedstawia się bardzo podobnie. Pożyczkę należy bowiem zabezpieczyć określonym dobrem. W zdecydowanej większości przypadków będzie to cenna rzecz ruchoma. Lombardy już od dziesięcioleci cieszą się bardzo dużą popularnością na wymagającym rynku pożyczkowym. Jest to doskonała alternatywa dla osób, które nie posiadają potrzebnej zdolności albo wiarygodności, by zaciągnąć pożyczkę w banku. Warto również zaznaczyć, że z pożyczki lombardowej bez żadnego problemu mogą także skorzystać osoby, które mogłyby uzyskać również pożyczkę prywatną. 

Co można sprzedać w lombardzie w Warszawie?

Warto przede wszystkim wiedzieć, że lombard nie jest miejscem, gdzie dochodzi do skupowania rzeczy, następuje bowiem udzielanie finansowania pod zastaw. W lombardzie nie jest możliwe sprzedaż rzeczy, można z kolei ją zastawić i w ten sposób zaciągnąć pożyczkę. Pożyczka w lombardzie w najprostszym ujęciu polega na udzieleniu krótkoterminowego finansowania, które w zdecydowanej większości przypadków nie trwa dłużej niż miesiąc. Zabezpieczone jest ono wspomnianym wcześniej zastawem, czyli ograniczonym prawem rzeczowym, które zostało ustanowione na rzecz lombardu.

Lombard w Warszawie pozwala na zastawienie rzeczy ruchomych, do których należy zaliczyć biżuterię czy cenniejszy zegarek. Oczywiście coraz częściej w tego typu miejscach zastawiany jest sprzęt RTV AGD czy drobna elektronika, czyli elektroniczne zegarki, tablety czy smartfony. 

Co można zastawić w lombardzie?

 Lombard w Warszawie pozwala na zastawienie praktycznie wszystkiego, co jest materialne. Warto wiedzieć, że do tego typu miejsc w znacznej większości przypadków trafiają następujące przedmioty: antyki, biżuteria, dzieła sztuki, rowery, skutery, elektronika, obrazy, zegarki, sprzęt RTV AGD, aparaty fotograficzne, zabytkowe monety, papiery wartościowe, sprzęt stereo i hifi. W praktyce okazuje się jednak, że lombard w Warszawie pozwala na zastawienie praktycznie każdego przedmiotu posiadającego wartość materialną. Oczywiście jeżeli pracownik omawianej instytucji wyrazi na to zgodę. Część lombardów podejmuje nawet decyzję o przyjmowaniu pod zastaw nieruchomości czy samochodów, z kolei inne punkty nie przyjmują nawet porysowanych telefonów komórkowych. 

Czy warto zastawiać przedmioty w lombardzie?

Pożyczki pod zastaw jakie oferuje lombard w Warszawie uznawane są za stosunkowo drogie. Ponadto zdaniem wielu są one bardzo niekorzystne dla klientów. Nie zmienia to jednak faktu, że nadal mnóstwo ludzi podejmuje decyzję o oddaniu pod zastaw posiadanych przedmiotów, a także podpisaniu umowy pożyczki w takim miejscu. Oczywiście nie dzieje się tak bez żadnej przyczyny. Pożyczki lombardowe nie należą do najtańszych rozwiązań na rynku, mają jednak zarówno wady, jak i zalety. 

Wady i zalety pożyczek w lombardzie

Należy sobie uświadomić, że pożyczki w lombardzie w Warszawie udzielane są tylko i wyłącznie pod zastaw, dlatego nie dla wszystkich taka forma zabezpieczenia będzie możliwa do zrealizowania. Ponadto pożyczka może zostać udzielona tylko i wyłącznie na taką kwotę, na jaką wyceni przedmiot pracownik danej instytucji https://www.lombard-vip.pl/skup-za-gotowke/skup-rowerow/. W lombardzie wycenia się produkt przeważnie na 25-50% jego rzeczywistej wartości. 

Warto również zaznaczyć, że pożyczki w tego typu miejscach są stosunkowo drogie. Ponadto zakładają obowiązek opłacenia dodatkowych kosztów. Koniecznie trzeba także zaznaczyć, że okres spłaty pożyczek wynosi przeważnie do 31 dni. Jeżeli należność nie zostanie uregulowana w określonym terminie wtedy produkt zostanie własnością wierzyciela. Należy ten fakt zaliczyć do minusów pożyczek lombardowych. 

Ogromnym atutem jaki ma lombard w Warszawie jest możliwość udzielania pożyczek praktycznie od ręki. Wystarczy, że klient będzie posiadał dokument tożsamości. Nie zostaje sprawdzana wiarygodność czy zdolność kredytowa osoby zainteresowane otrzymaniem pożyczki. Lombardom przeważnie nie zależy, by klient dokonał spłaty pożyczki. Instytucja w najgorszej sytuacji przejmie zastawiony produkt. Nie tylko nie będzie windykacji, ale również komorników.