Format Blu-Ray towarzyszy nam już od ponad piętnastu lat. Od tamtych czasów zdobył sobie zaufanie miłośników kina, nie tylko za sprawą wysokiej jakości obrazu, lecz także za wciąz poszerzającą się ofertę filmów, które można zobaczyć w tym formacie.

Nagrywarki Blu – Ray firmy ASUS, teraz dla każdego!

Nie minęło wiele czasu, gdy producenci zaczęli oferować nagrywarki płyt Blu-Ray, oraz puste nośniki. Na samym początku cena zarówno nagrywarek jak i samych nośników potrafiła odstraszyć potencjalnych klientów. Dziś jednak, gdy format płyt Blu-Ray okrzepł i przestał być nowinką technologiczną – ceny sprzętu i nośników stały się dużo bardziej przystępne na przeciętną kieszeń. Diametralna zmiana zaszła również w samym wyglądzie – wcześniej odtwarzacze i nagrywarki Blu – Ray były przeznaczone w zasadzie jedynie do komputerów stacjonarnych, do montażu w obudowie komputera. Na przestrzeni lat zmieniło się również i to – nagrywarki i odtwarzacze Blu – Ray doczekały się obudów zewnętrznych, obecnie już w obudowie typu Slim. Zewnętrzny napęd Blu-Ray ma wiele zalet, zwłaszcza jeżeli w domu dysponujemy laptopem. Można wtedy zabrać napęd wszędzie gdzie tylko będziemy go potrzebować.

Jednym z czołowych zawodników na rynku odtwarzaczy Blu – Ray jest firma ASUS. Znana ze swoich osiągnięć w świecie pozostałych urządzeń elektronicznych, takich jak laptopy, podzespoły komputerów stacjonarnych, telefony czy sprzęt grający. Zapewniając najwyższa jakość swoich produktów, oraz wprowadzając przełomowe rozwiązania technologiczne, a także biorąc pod uwagę przystępność cenową, koncern ASUS zapewnił sobie tytuł lidera w środowisku najnowszych technologii.

Nowoczesny wygląd i dobre parametry – jakie zapewnia nagrywarka Blu – Ray ASUS?

Wszystkie te cechy można zobaczyć w jednym z najnowszych dzieł firmy ASUS – przenośnej nagrywarce Blu – Ray. Zaskakuje ona zarówno wysokim parametrami a także znakomitą jakością wykonania. Na uwagę też zasługuje niecodzienne wzornictwo i forma wykonania samego napędu. Design został doceniony międzynarodową nagrodą iF Design Award, oraz Tawian Excellence Award. Wzornictwo urządzenia jest inspirowane miniaturowymi formami architektonicznymi, oraz wykorzystuje eleganckie linie czworoboków. Dzięki temu, będzie ono ozdobą każdej przestrzeni biurowej a także domowego biura. Podstawa, którą znajdziemy w opakowaniu z nagrywarką jest odłączana on samego napędu, dlatego też nagrywarka świetnie sprawdzi się w podróży, nie ważąc dużo (335 g), oraz posiadając kompaktowe wymiary (157 x 140 x 18.5 mm), dzięki czemu zmieści się do każdej torby podróżnej czy też plecaka.

Parametry technologiczne urządzenia również należą do jednych z najwyższych. Napęd odtwarza i nagrywa w zasadzie wszystkie formaty płyt dostępne na rynku, czyli CD, DVD, oraz Blu – Ray niemal we wszystkich odmianach oraz konfiguracjach.

Nowoczesne technologie w nagrywarce Blu – Ray ASUS –  jak dbają o bezpieczeństwo danych?

Nagrywarka zdobędzie uznanie nie tylko miłośników kina, lecz także znajdzie miejsce w zastosowaniach bardziej wymagających. Obsługuje ona bowiem jeden z najnowszych formatów płyt Blu – Ray, czyli BDXL Płyty tego typu w wersji BD – R (QL) mogą pomieścić nawet 128 GB informacji. Nagrywarka sprawdzi się znakomicie w przedsięwzięciach w których istnieje konieczność przenoszenia dużej ilości danych jednocześnie. W ten sposób można tworzyć kopie zapasowe całych systemów operacyjnych, bibliotek multimedialnych tak, aby dane były bezpieczne. Znakomicie pomoże w tym wbudowana w nagrywarkę funkcja Disc Encryption II. Nagrywając dane na dysku, istnieje możliwość zabezpieczenia ich hasłem, którego nie można usunąć, można też zastosować możliwość ukrycia plików. Jeżeli robimy kopie zapasowe wrażliwych danych, bez względu na to czy są to dane prywatne czy też służbowe – dzięki funkcji Disc Encryption II nasze dane są bezpieczniejsze.

Płyty Blu – Ray, w szczególności te o wyższej pojemności nie należą do najtańszych. Dlatego też firma ASUS wyposażyła swoją nagrywarkę w technologię Auto Tuning Power. Dzięki niej, nagrywarka przed zapisem dokładnie analizuje pusty nośnik, badając jego charakterystykę. Następnie oblicza i ustala najlepszą strategię zapisu tak, aby za każdym razem na każdym rodzaju nośnika zapis był równie perfekcyjny. W ten sposób nie tylko oszczędzamy pieniądze, lecz także zapewniamy naszym danym długie życie, na które bardzo duży wpływ ma poprawność wykonanego zapisu. Nie do przecenienia jest również sama prędkość zapisu, gdyż napęd potrafi zapisywać płyty Blu-Ray z prędkością 6X, przez co zapis pełnej płyty trwa dużo szybciej niż w przypadku innych napędów.

Coś dla miłośników kina – nagrywarka Blu – Ray ASUS to coś dla każdego kinomana

Miłośnicy domowego kina również znajdą coś dla siebie, ponieważ napęd w wersji PRO obsługuje nie tylko płyty Blu – Ray z trójwymiarowymi filmami 3D, lecz także potrafi konwertować dwuwymiarowe płyty DVD do formatu trójwymiarowego. Jeżeli posiadamy bogatą bibliotekę filmów DVD, nie musimy się martwić o to, że trzeba będzie wymieniać wszystkie filmy na wersję Blu – Ray, ponieważ napęd potrafi na bieżąco skalować płyty DVD do rozdzielczości HD 1080p. Dzięki tej funkcji wciąż będziemy mogli cieszyć się swymi filmami DVD w niespotykanej dotychczas jakości, nie wydając na to żadnych pieniędzy.

Posiadając takie zalety, nagrywarka Blu – Ray firmy ASUS znajdzie zastosowanie wszędzie tam, gdzie potrzebna jest najwyższa jakość za rozsądne pieniądze.