Jedną z głównych usług, jakie znajdują się w ofercie agencji ochrony jest ochrona osób i mienia. To właśnie ona stanowi kluczowy punkt, z jakiego korzysta bardzo wielu odbiorców. Czy wiemy jednak dokładnie, czym jest taka ochrona mienia i ochrona osób? Czy zdajemy sobie sprawę, co w ramach  takiej ochrony, firma ochroniarska może świadczyć? Mamy nadzieję, iż poniższy artykuł pozwoli w pełni zebrać wszystkie najważniejsze informacje, które będą pigułką wiedzy na temat owej – ochrony osób i mienia. 

Czym jest ochrona mienia?

Form ochrony mienia jest bardzo dużo i tak naprawdę każdy klient może żądać od agencji ochrony czegoś zupełnie innego. Takie usługi świadczone są zarówno dla klientów prywatnych, dla przedsiębiorstw, jak również i dla różnego rodzaju instytucji. Głównym zadaniem, jakie musi spełnić agencja ochrony jest zabezpieczenie mienia klienta. Tym mieniem może być zarówno dom i teren wokół domu, firma, sklep, cenne zabytki, pojazdy i wiele innych rzeczy, które dla samego klienta odgrywają dużą wartość i są cenne. Kiedy mienie jest zagrożone? Na pewno największe prawdopodobieństwo jego zniszczenia, uszkodzenia lub obniżenia wartości wiąże się z nieobecnością właściciela. Jeśli na przykład dom jest kosztowny i w jego wnętrzu jest wiele cennych przedmiotów, to w przypadku wyjazdu właścicieli, taki dom staje się łatwym łupem dla złodziei. Ci obserwują teren, wszystko dokładnie sprawdzają i wiedzą, kiedy mogą się pojawić, aby włamanie uszło im płazem. Z pomocą firmy ochroniarskiej można się więc przed tym wszystkim zabezpieczyć. Agencja ochrony stosuje wobec klientów odpowiednią ochronę, wedle ich potrzeb, oczekiwań i wymagań. Jakie są zalety wyboru agencji? Pewność, że mienie jest w pełni chronione, nawet, jeśli znajdujemy się na drugim końcu świata. Czyż więc nie warto na to właśnie stawiać?

 

Czym jest ochrona osób?

Ochrona osób polega przede wszystkim na ochronie zdrowia i życia osoby lub osób, które taką ochroną są objęte. To również i ochrona nietykalności cielesnej, do jakiej ma prawo każdy człowiek. To troska o ludzi, którzy znajdują się w danym miejscu i zrobienie wszystkiego, by czuli się oni bezpiecznie. Z takich usług można korzystać jednorazowo lub wybrać opcję ochrony przez cały czas. Jedni więc wybierają ochroniarza na przykład na swój koncert, obawiając się ataku pseudo fanów. Są i takie osoby, które z racji wykonywanego zawodu lub konkretnej sytuacji, potrzebują ochrony 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu.

Ochrona pośrednia i bezpośrednia

 

Wyróżnić możemy dwie formy ochrony, jakie każda agencja ochrony może nam zaoferować: pośrednia i bezpośrednia. Ochrona bezpośrednia polega na pełnej ochronie konkretnego obiektu, danej imprezy czy osoby. W takim przypadku można stosować na przykład monitoring całodobowy połączony z obecnością ochroniarzy na danym terenie. Świadczą więc oni swoje usługi bezpośrednio. Taka ochrona może mieć charakter doraźny, a więc dotyczy jedynie określonego terminu. Można więc zdecydować się na ochronę na konkretny czas, przez całą dobę, ale i na konkretną imprezę okolicznościową, na dane wystąpienie, konkretną sytuację.Jeśli zaś w grę wchodzi ochrona pośrednia, ta odbywa się za pośrednictwem na przykład systemów monitoringu czy też alarmów. Tutaj działa się pośrednio, a więc ma to charakter interwencyjny. Jeśli uruchomi się alarm, agencja ochrony otrzymuje informację i zaczyna działać. Jedzie na miejsce najszybciej, jak się da i podejmuje stosowne kroki. Agencje ochrony świadczą także pomoc techniczną. Pomagają oni w wyborze konkretnego monitoringu, dobierają odpowiednie alarmy. Zajmują się konfiguracją i konserwacją wszystkich urządzeń technicznych. W momencie, gdy dojdzie do awarii, taka agencja dokonuje naprawy lub wymienia sprzęt na nowy. Z takich usług korzystają zarówno klienci prywatni, jak również i różnorodne firmy i niewielkie nawet obiekty.

 

Na co zwrócić uwagę wybierając agencję ochrony?

Tak naprawdę kluczowe znaczenie ma wybór agencji ochrony, która ma świadczyć dla danego klienta usługi. Jedne firmy są duże, inne małe. Jedne działają w obrębie rynku lokalnego, inne na skalę ogólnopolską. Czy tylko wybór dużej firmy jest w stanie zagwarantować pełną satysfakcję i zadowolenie? Oczywiście, że nie. Te duże firmy są bardziej kosztowne, bowiem mają one już wyrobioną swoją markę, za którą się płaci. Te mniejsze są tańsze, ale niekoniecznie gorsze. Często mając mniej klientów, są dla nich bardziej dostępni. Jeśli coś się dzieje, patrol ochroniarski jest w stanie przyjechać szybciej na miejsce zdarzenia, jeśli nie ma masy obowiązków i dziesiątek zgłoszeń jednocześnie. Jak znaleźć dobrą firmę? Żyjemy w świecie internetu, a więc za jego pośrednictwem możemy tak naprawdę wszystko. Warto więc sprawdzić opinie, przeczytać o danej firmie informacje, porównać kilka ofert różnych firm. Dopiero w momencie, gdy mamy 100% pewność, można podjąć współpracę i podpisać z daną agencją umowę.